Arcchio LED bulb E27 A60 8W opal 3000K 806lm
Large stock availability
Most products are ready for immediate shipment.
Fast delivery
1–5 business days
Helpful team
Fast and friendly customer support – feel free to ask!
Product detailed description
Opal white E27 A60 LED bulb 8 W with warm white light color (3,000 K). This polycarbonate LED bulb is very robust and can be used as a replacement for conventional 60 W bulbs in many luminaires. Non-dimmable.
Additional parameters
| Category: | Torches, garden lamps |
|---|---|
| Weight: | 0.03 kg |
| Brand: | Arcchio |
| Article number: | 9627039 |
| Material: | Polycarbonate |
| Length: | 10,7 cm |
| Diameter: | 6 cm |
| Wattage: | 8 W |
| Base type: | E27 |
| Light color: | Warm white (3,000 K) |
| Total luminous flux (in lm): | 806 |
| Color rendering index (Ra): | 80 |
| Beam angle: | 180° |
| Average lifespan (in h): | 15 000 h |
| Reference value: | 60 W |
| Energy consumption in kWh/1000 h: | 8 |
| Dimmable: | NO |
Be the first who will post an article to this item!
Add a comment
