Arcchio LED bulb E27 A60 9.5W opal 3000K 1055lm
Large stock availability
Most products are ready for immediate shipment.
Fast delivery
1–5 business days
Helpful team
Fast and friendly customer support – feel free to ask!
Product detailed description
E27 A60 9.5 W LED bulb made of plastic, opal with warm white light color (3,000 K). The brightness of this LED bulb corresponds to that of a conventional 75 W bulb, making this light source an energy-saving alternative for use in various areas – non-dimmable.
Additional parameters
| Category: | Torches, garden lamps |
|---|---|
| Weight: | 0.044 kg |
| Brand: | Arcchio |
| Article number: | 9627040 |
| Material: | Polycarbonate |
| Length: | 10,9 cm |
| Diameter: | 6 cm |
| Wattage: | 9,5 W |
| Base type: | E27 |
| Light color: | Warm white (3,000 K) |
| Total luminous flux (in lm): | 1055 |
| Color rendering index (Ra): | 80 |
| Beam angle: | 180° |
| Average lifespan (in h): | 15 000 h |
| Reference value: | 75 W |
| Energy consumption in kWh/1000 h: | 10 |
| Dimmable: | No |
Be the first who will post an article to this item!
Add a comment
